Lot No.: 813
Zegarek kieszonkowy, męski z dewizką i etui
srebro złocone, emalia, szkło;
Francja, XIX/XX w.; etui dobierane.
koperta podwójna, odkryta, srebrna, złocona; tarcza pokryta białą emalią, z cyframi godzinowymi rzymskimi i minutowymi arabskimi; u dołu sekundnik; wskazówki ażurowe; koperta zdobiona wicią akantową, z rocaille’owym kartuszem i grawerowanym monogramem wiązanym „PG”; obrzeże koperty dekorowane pasem rombów; na wewnętrznym deklu ozdobny napis własnościowy: „P. Girardal”; ponadto po wewnętrznej stronie koperty znaki probiercze i złotnicze (litery „S G” w rombie) i nr „77176”;
dewizka w formie łańcuszka z wydłużonych, prostokątnych ogniwek; etui kwadratowe, o ściętych narożach, oklejone marmurkowym, brązowym papierem z tłoczonym, złotym wianuszkiem laurowym; wewnątrz wyłożone żółtym rypsem, od spodu wieczka - żółty, błyszczący papier z nadrukiem: „F. Severin / Praha II / Jindŕišska 2”;
srebro złocone, emalia, szkło; średnica 4,3 cm; dł. łańcuszka 37 cm; etui - drewno, tektura, papier, ryps, 2,2 x 7,7 x 7,7 cm.