Lot No.: 728
Dzban
srebro cechowane, waga 896 g.
Hanau, wytwórnia Georgh Roth und Comp.;
pocz. XX w.
na owalnej, profilowanej stopie, z szerokim pasem liści akantowych, z korpusem na planie owalu, rozszerzającym się ku górze, ozdobionym z dwóch stron reliefowymi plakietkami z postaciami kobiet w strojach antycznych, a pod górną krawędzią moletem palmetkowym; wylew krótki, trójkątny, umieszczony wysoko, pod nim głowa ptaka z torsem węża; na osi ucho drewniane w srebrnych tulejkach zdobione ptasią głową; nakrywka na zawiasie, profilowana, zwieńczona figurką orła;
srebro cechowane (RC pod koroną i cechy fantazyjne); wys. 28 cm, szer. 24,3 cm, głęb. 12 cm; waga 896 g.
Hanau, wytwórnia Georgh Roth & Comp. (czynna 1906-1919), pocz. XX w.