Lot No.: 724
Pudełko na dwie talie kart z pozytywką
srebro próby 3 cechowane;
Węgry, lata 30.-40. XX w.
drewniane okute w srebro, na planie prostokąta z bokami trapezoidalnymi, zmniejszającymi się ku górze, z wieczkiem srebrnym na zawiasie, po otwarciu którego wygrywana jest melodia; wewnątrz przegródka; całość giloszowana ujęta w gładką bordiurę; z tyłu kluczyk do nakręcania pozytywki;
srebro próby 3 cechowane (znak państwowy z próbą, monogram FÖE, cechy dodatkowe);
wys. 4 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 16,2 cm.
na spodzie wygrawerowana waga "535 gr" (samego srebra), waga całości 708 gram.
Węgry, lata 30.-40. XX w.