Lot No.: 718
Kosz
srebro cechowane, waga 1050 g.
Hanau, wytwórnia Weinranck & Schmidt (1889-?),
k. XIX w.
ażurowy, na planie koła, stopa dekorowana girlandami kwiatowymi, przechodzi w ażurowy trzon ujęty u góry i u dołu w gładkie półwałki; korpus rozszerzający się ku górze ozdobiony ażurami o motywach arkadek z dekoracją nakładaną -
podwieszone na wstążkach girlandy kwiatowe i na osi atrybuty muzyczne i pasterskie; u góry kosz lekko spłaszczony z dwóch stron silnie rozchylony; pałąk ażurowy, ruchomy z dekoracją roślinną;
srebro cechowane (cechy fantazyjne i WS/H w sercu); wys. 24,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 20 cm; waga 1050 g.
Hanau, wytwórnia Weinranck & Schmidt (1889-?), k. XIX w.