Lot No.: 705
Cukiernica i szczypce do cukru
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych Józefa Frageta, 3 ćw. XIX w.;
szczypce - 1896-1915
w formie wazki na kolistej stopie, z gładkim brzuścem, rozszerzającym się ku górze i pod górną krawędzią przewężonym, z dwoma uchami wolutowo-roślinnymi;
plater wewnątrz złocony cechowany (WARSZAWA /FRAGET/ PLAQUE, N);
dołączone szczypce do cukru gładkie z ramionami zakończonymi owoidalnymi uchwytami, na zgięciu ramion wiązany monogram LW;
plater cechowany (orzel dwugłowy, FRAGET/W/WARSZAWIE, GALW., N, znak warsztatowy, 2360); cukiernica - wys. 11 cm, szer. 20,1 cm, głęb. 11,8 cm; szczypce - dł. 13,5 cm.
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych Józefa Frageta, 3 ćw. XIX w.;
szczypce - 1896-1915