Lot No.: 618
Bażant
Charles Lemanceau, Francja, XX w.
na podłużnej, prostokątnej podstawie stojący bażant, z odwróconą w bok głową i długim ogonem ułożonym dekoracyjnie wzdłuż podstawy;
porcelana, ptak i podstawa szkliwione w kolorze zielonymszmaragdowym, malowane (ptak) i naprószane (podstawa)
złotem (przetarcia złoceń); wys. 33,5 cm, podstawa 47 x 14,5 cm;
z boku podstawy wyciskany b. niewyraźny napis: LEMANCEAU