Lot No.: 615
Dwa talerze z dekoracją Wiener Rose
Wiedeń, manufaktura cesarska, 1794
talerze serwisowe, półgłębokie, o falistej krawędzi kołnierza; w lustrach gałązka malinowej róży z pąkiem, otoczona 5 rzutami różowych kwiatków, kołnierze z różowymi obwódkami wokół krawędzi lustra i brzegu; mocno przetarte złocenia na krawędziach kołnierzy, lekkie rysy szkliwa i drobne ubytki malatury;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wymiary wys. 3,7- 3,8 cm, średn. 25,2 - 25,5 cm;
obydwa talerze sygn. kobaltem podszkl. tarcza opaskowa wiedeńska, wyciski: 5, 94 (data roczna), naszkl. purpurą fioletu 44 A (jeden talerz).