Lot No.: 613
Amfora neobarokowa z kompozycjami owocową i kwiatową
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 32 cm; nie sygnowana;
Berlin lub Francja?, 2- 3 ćw. XIX w.
o lekko spłaszczonym, owoidalnym brzuścu, szyjce i stopie, z owalną wywiniętą krawędzią podstawy; uchwyty - liściaste pędy zawinięte wolutowo, szyjka z wyzębioną krawędzią z reliefem wolutowo-muszlowym; w reliefowych złoconych rezerwach po obu stronach brzuśca barwne kompozycje: 1) z dwiema różowymi różami, niebieskimi prymulkami niezapominajkami i powojem, 2) z gruszkami, brzoskwinią, gałązkami truskawek, śliwką i winogronami. Na szyjce, stopie i nóżce wazonu drobny, złocony ornament roślinny, na stopie barwne kompozycje kwiatowe; 2-częściowa, klejona i montowana na trzpień metalowy;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 32 cm; nie sygnowana;