Lot No.: 612
Pot-pourri z dekoracją kwiatowo-owocową i puttami
Miśnia, lata 60./70. XVIII w. ?
tralkowa wazka na kolistej, szpulowej stopce, z ażurową nakrywką z uchwytem - pękiem krótkich trzcin; brzusiec z uchwytami - plastycznymi pędami trzcin osadzonymi w złoconych, reliefowych rocaillach, z plastycznymi girlandami owocowo- kwiatowymi (m.in. kwiaty goździków, róż, cytryny, śliwki). Przy stopie i pod uchwytem - figurki dwu półnagich puttów w draperiach: stojące w tanecznej pozie, z kwiatem w dłoni oraz siedzące, uskrzydlone; w złoconych rocaillowych kartuszach na brzuścu i stopce barwne kompozycje kwiatowe; drobne ubytki dekoracji plastycznej i przetarcia złoceń;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 29 cm, średn. stopy 11 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze z kropką pomiędzy rękojeściami i małym znakiem „x” poniżej.