Lot No.: 610
Patera dekoracyjna z rocaillami i bukietami
Miśnia, koniec XIX w. lub XIX/XX w.
talerz z dekoracją reliefową odciskaną i złoconą na kobaltowym tle, z czterema rezerwami obwiedzionymi rocaillami wokół kołnierza, z wpisanymi kompozycjami kwiatowymi (na przemian z różami lub z powojami) i rozetą z rocaillów pośrodku lustra;
porcelana, kobalt, dekoracja reliefowa odciskana (tzw. Pressdekor), złocenia; złocenia mocno przetarte; wys. 5 cm, średn. 27,4 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze i 29., wyciski: V 86 Z +