Lot No.: 607
Naczynie dekoracyjne (deserowe?) z dwoma puttami z girlandami kwiatowymi
Niemcy - Saksonia lub Turyngia?, 2 poł. XIX w.
owalne naczynie o płaskiej podstawie z modelowaną rocaillami krawędzią, zwężające się ku górze, z falbankowym brzegiem powyżej 2-dzielnych wolutowych uchwytów przy krótszych bokach; na brzegach z dwu stron - figurki siedzących nagich dzieci z kwiatowymi girlandami i kwiatami w dłoni, w rozwianych draperiach opadających na krawędź naczynia. Boki naczynia z dekoracją plastycznymi girlandami kwiatów, oraz malowanymi (także wewnątrz) bukietami i rzutami kwiatowymi; drobne ubytki dekoracji plastycznej, przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 21 cm, dł. 39 cm, szer. ok. 19 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: skrzyżowane kreski z przeszlifowanymi i pomalowanymi niebiesko poprzecznymi kreskami - jelcami (naśladownictwo marki miśnieńskiej), pod znakiem zeszlifowana powierzchnia i dwie podwójne poziome przeszlifowane kreseczki, wyciski: B 2484.
Ingerencja w sygnaturę wazki (być może wyrób z fabryki Teicherta w Miśni?), zeszlifowanie części znaku i przerobienie go na podobny do miśnieńskich mieczy, miały sugerować pochodzenie ze słynnej manufaktury w Miśni.