Lot No.: 606
Talerz z miniaturą: jeleń i sarny
Miśnia, pocz. XIX w. - okres Marcoliniego,
1774-1814, malatura późniejsza?
płytki, z wycinanym wokół kołnierza ażurowym szlakiem z naprzemianległych, stylizowanych pędów, podmalowanych zielono i różowo. W lustrze miniatura barwna: w pejzażu z zabudowaniami z lewej - jeleń i dwie sarny przed płotkiem, na pierwszym planie;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; lekko przetarte złocenia; wys. 2,4 cm, średn. 23 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze z gwiazdką, 1-krotnie przeszlifowane, wycisk 12, przy obręczy fioletem naszkl. A.A
Miśnia, pocz. XIX w. - okres Marcoliniego, 1774-1814, malatura późniejsza?