Lot No.: 4
Franciszek Żmurko
Kraków 1911. Nakł. J. Czerneckiego, Wieliczka.
Format 23 x 18 cm. 18 barwnych ilustracji obrazów.
Na ostatnich dwóch czystych stronach obszerny list
Stefana Papeégo: Daruje ten album Żmurki niewymienionemu z nazwiska Kazimierzowi w prezencie imieninowym. Obok każdej tablicy odręcznie sentencje (własne i obce m.in. Adama Mickiewicza, Józefa Kraszewskiego, Wincentego Krasińskiego, Henryka Sienkiewicza) dotyczące kobiety i miłości, stanowiące unikalną interpretacje obrazów Franciszka Żmurki. List datowany 3 III 1916 w Krakowie. Oprawa - skóra. Stan zach.: drobne ślady zawilgocenia, poza tym stan bardzo dobry.
Stefan Papee ( 1897-1981) urodzony w Krakowie, historyk literatury, krytyk literacki i teatralny, pedagog. Zajmował się m.in. twórczością Henryka Sienkiewicza.
2 200 zł