Lot No.: 911
Komoda biedermeierowska
konstrukcja - sosna, fornir - mahoń; 76 x 89 x 49 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?, 1 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, z zaokrąglonymi frontowymi narożami, z blatem ujętym szeroką i wystającą kryzą nachyloną ukośnie, trzyszufladowa, fornirowana. Blat ujęty na obrzeżu podwójną jasną żyłką, a front ozdobiony mosiężnymi okuciami. Przez lica dwóch górnych szuflad przechodzi wklęsłe pole arkadowo zakończone u dołu. Lico dolnej szuflady wysunięte w stosunku do pozostałych;
Komoda o formie i dekoracji z wczesnej fazy biedermeieru, z wyraźnymi nawiązaniami do odchodzącego empiru.