Lot No.: 871
Lustro stojące w stylu klasycystycznym
jawor, mahoń; 191,5 x 114 x 61 cm.
Europa Środkowo-wschodnia, 1 ćw. XIX w.
w ramie u góry zaokrąglonej, na bokach i u dołu prostej, wspartej między dwoma toczonymi podporami, u dołu wspartymi na dwójnogach i spiętymi falistą łączyną, z mosiężnymi, cyzelowanymi i złoconymi okuciami;
Wielka rzadkość meblarska na polskim rynku antykwarycznym. Rama o formie właściwej klasycyzmowi, jednocześnie w nietypowym kształcie. Brązy na wysokim poziomie wykonawczym (wspornik prawy świecznika powtórnie lutowany na nowym szyldzie), o wysublimowanej formie z subtelną dekoracją sieciową, przypominają inne znane z obiektów lwowskich.