Lot No.: 863
Para lamp gabinetowych, elektrycznych
Francja, Paryż, rzeźbiarze i odlewnicy Louis Auguste
i H. Francois Moreau, 2. dekada XX w.
na kolistych postumentach z brązowego marmuru z jasnymi żyłkami; trzony w formie figur wieśniaczek w chustach na głowie; jedna z nich bosa, z dwuzębnymi widłami i snopem zboża w płachcie przywieszonej u pasa; druga w sznurowanych trzewikach - zgarnia skoszoną trawę grabiami; za ich plecami - rozgałęzione, ulistnione łodygi, zakończone oprawkami żarówek i kloszami ze szkła mlecznego w kształcie fantazyjnych kielichów kwiatowych;
na podstawach obu lamp kolisty znak odlewniczy z wyobrażeniem tygla i napisem: „FABRICATION FRANCAISE / PARIS / MADE IN FRANCE”;
na jednej podstawie ponadto tytuł: „FLORA” oraz tabliczka z napisem: „REGAIN D’AMOUR”; na drugiej z tyłu sygnatura: : „L & F Moreau”;
stop cynowy, srebrzony; marmur, szkło; wys. 75,5 cm i 74,5 cm, szer. ca 42 cm i 40 cm.
Francja, Paryż, rzeźbiarze i odlewnicy Louis Auguste i H. Francois Moreau, 2. dekada XX w.