Lot No.: 846
Statyw do fajki
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 11.2 cm;
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, lata 30. XX w.
podstawa kwadratowa, z gzymsikiem obwiedzionym moletowanym ornamentem palmetowym; sam statyw wsparty na figurkach dwóch delfinów, z półcylindryczną, lekko nachyloną rynienką - przypomina kształtem część denną armaty, z rozetą i gałką; krawędzie zdobione moletą palmetową, wokół wypukłej głowicy - moletowana opaska plecionkowa; na bocznej ściance podstawy bity napis: „BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA”;
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 11.2 cm, dł. 13 cm, szer. podstawy 7,6 cm.
4 400 zł