Lot No.: 822
Kantyna podróżna z karafkami i kieliszkami
Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
skrzynka drewniana, lakierowana na czarno, prostopadłościenna, na 4 konsolowych nóżkach; lekko falisty front oraz wieko - zdobione bogatą inkrustacją z mosiądzu, macicy perłowej, kości i egzotycznego drewna, z motywem owalnych kartuszy,
stylizowanych kwiatów i rombów, w szerokim obramieniu wzdłuż krawędzi; po otwarciu - ściana frontowa odchyla się wraz z wieczkiem, a ścianki boczne rozwierają się na boki; wewnątrz ruchomy stelaż mosiężny z ażurowym uchwytem, z gniazdami, w których umieszczone są pośrodku 4 karafinki na planie kwadratu, ze szklanymi korkami, a po bokach - piętrowo - 16 kieliszków o wielobocznych czaszach;
drewno lakierowane, intarsja (mosiądz, kość, macica perłowa); szkło; wys. 26, 5 cm, szer. 33 cm, głęb. 24,5 cm.
3 600 zł