Lot No.: 813
Ołówek w etui
złoto pr. 56, emalia, waga 13 g;
Rosja, Petersburg, XIX/XX w. (oprawa i etui).
płaski, w okleinie cedrowej, pokryty żółtym lakierem, z jednej strony tłoczony i złocony znak firmowy - skrzyżowane młotki - i napis: „JOHANN FABER”;
oprawa złota zdobiona giloszem i błękitną emalią; na złotym koliczku oraz na skuwce rosyjskie cechy probiercze; etui beżowe, z lakierowanego drewna, ,prostokątne, fazowane na krawędziach i zaokrąglone na narożach; wewnątrz wytłoczone gniazdo na ołówek, wyścielone aksamitem w kolorze ecru; spód wieczka wyklejony perłowym atłasem, z czarnym, tłoczonym napisem cyrylicą: „BRICYN / PETROGRAD / M. KONIUSZENNAJA 12”;
złoto pr. 56, emalia, waga 13 g; dł. 8,5 cm; etui - drewno, aksamit, atłas;1,8 x 10,8 x 4 cm.
Ołówek z firmy słynnego fabrykanta Johanna Eberharda Fabera (wytwórnie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych).
3 200 zł