Lot No.: 742
Komplet sztućców na 12 osób
srebro złocone próby 1, waga 4986 g (bez noży).
Paryż, firma He`nin et Cie (czynna od 1896), 1 ćw. XX w.
składających się z łyżek, widelców i noży do deseru lub przystawek (dł. 18,2 cm, 17,8 cm i 20,4 cm), łyżek do zupy (dł. 20,8 cm), widelców i noży do drugiego dania (dł. 21,8 cm i 25,2 cm), widelców i noży do ryb (dł. 18,2 cm i 21,5 cm) oraz widelca i łopatki do ryb półmiskowych (dł. 23,2 cm i 27 cm);
złoconych, z trzonkami rozszerzającymi się i zakończonymi półkoliście, zdobionymi dekoracją kandelabrową z palmetami i rogami obfitości z jednej strony, z drugiej ślepymi kartuszami i kaduceuszami; noże z trzonkami dociążonymi dekorowanymi z obu stron kaduceuszami, rogami obfitości, palmetami i ślepymi kartuszami, zakończone stożkowato; ostrza noży ze stali nierdzewnej cechowanej AKELIS;
srebro złocone próby 1 (950/1000) cechowane (cecha francuska z głową Minerwy i próbą, znak złotnika H & Cie w rombie); waga 4986 g (bez noży).
Paryż, firma He`nin & Cie (czynna od 1896), 1 ćw. XX w.