Lot No.: 734
Patera w stylu biedermeier
srebro cechowane;
Niemcy ?, ok. poł. XIX w.
na stopie czterobocznej, wywyższonej, z wolutowymi nóżkami, obrzeżonej ceownikami i owalnymi medalionami w liściach akantu, z dużymi liśćmi akantu w narożach; trzon krótki dekorowany medalionami ujętymi w koguci grzebień; talerz kolisty, szklany, z uniesionymi fasetowanymi bokami, dekorowanymi prostokątnymi tafelkami ze szkła rubinowego na tle złoconych listków (silnie przetartych); pod górną krawędzią szeroki pas złocenia;
srebro cechowane (812M w prostokącie, litera gotycka D w kole), szkło; wys. 17,4 cm, średn. talerza 23 cm.
Niemcy ?, ok. poł. XIX w.
3 400 zł