Lot No.: 728
Buliera na stojaku z podgrzewaczem
srebro próby 84 cechowane, waga 3310 g.
Petersburg, 4 ćw. XIX w.
gruszkowata, na kolistej stopie, ozdobiona puncowaniem z czterema gładkimi rezerwami, z wylewem w formie dzióbka, z wąską szyją i wysklepioną nakrywką na zawiasie, zwieńczoną kwiatem, uchwyt w formie ruchomego, masywnego pałąka dekorowanego przy zawiasach profilami maszkaronów;
ustawiona na obręczy stojaka wspartego na czterech wygiętych liściastych nóżkach, zakończonych u góry półplastycznymi maskami lwów, u dołu spiętymi krzyżakiem z kolistą fajerką do ustawienia cylindrycznego palnika; buliera mocowana do obręczy ozdobnymi nitami wsuwanymi w tulejki;
srebro próby 84 cechowane (znak miejski i próba); wys. 50,5 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 19,8 cm; waga 3310 g.
Petersburg, 4 ćw. XIX w.
28 000 zł