Lot No.: 719
Musztardniczka
srebro cechowane, waga 157 g.
Niemcy, 2 ćw. XIX w.; łyżeczka - Brema,
Koch und Bergfeld, k. XIX w.
wsparta na trójkątnej podstawie i trójnogu z wygiętych taśm zakończonych z jednej strony liśćmi, z drugiej półplastycznymi gronami ujmującymi owoidalną złoconą czarę, ozdobioną u dołu karczochem, z górną krawędzią obrzeżoną moletowanym pasem liści; z boku wysokie ucho zakończone wolutą z akantową rozetką; nakrywka profilowana, z otworkiem na łyżeczkę, zwieńczona grotem na wirującej rozecie; łyżeczka dobierana z czerpaczkiem kolistym wewnątrz złoconym i lancetowatym trzonkiem obrzeżonym wicią akantową z monogramem ES;
srebro cechowane (musztardniczka - cechy nieczytelne; łyżeczka - 800, półksiężyc, korona, znak wytwórcy); wys. 13,1 cm, szer. 9,7 cm, głęb. 6,5 cm; łyżeczka - dł. 10,2 cm; waga 157 g.
Niemcy, 2 ćw. XIX w.; łyżeczka - Brema, Koch & Bergfeld, k. XIX w.
1 400 zł