Lot No.: 712
Serwis do herbaty art deco
plater cechowane; Francja, lata 20.-30. XX w.
składający się z imbryka, dwuusznej cukiernicy wewnątrz złoconej, mlecznika i tacy; naczynia na planie czteroboku o ściętych narożach, zwężające się ku górze; wylew imbryka w formie dzióbka fasetowany, mlecznika trójkątny; ucha dzbanków osadzone w tulejkach, drewniane, łamane; nakrywki cukiernicy i imbryka lekko wysklepione, fasetowane, zwieńczone graniastym uchwytem; tacka prostokątna o ściętych narożach, obrzeżona gładką taśma, z drewnianymi
uchwytami na osi dłuższej;
plater cechowane (monogram SL - znak wykonawcy w prostokącie oraz oznaczenia pojemności);
imbryk - wys. 13 cm, szer. 23 cm, głęb. 12,6 cm;
mlecznik - wys. 10 cm, szer. 13 cm, głęb. 7,4 cm;
cukiernica - wys. 13,5 cm, szer. 13 cm, głęb. 11,5 cm;
taca - wys. 2,5 cm, szer. 64,5 cm, głęb. 33 cm.
Francja, lata 20.-30. XX w.