Lot No.: 710
Koszyk do butelki z winem
plater (stop Gallia srebrzony) sygnowany;
Francja, firma Christofle, 3 ćw. XX w.
na owalnej stopce, podłużny, z ażurowymi bokami utworzonymi z cienkich drutów montowanych w pionie, w równych odstępach; brzeg nieregularny, z jednej strony uniesiony z wylewem trójkątnym; krawędź górna ujęta w profilowaną taśmę; uchwyt z profilowanej szerokiej, rozwidlającej się taśmy;
plater (stop Gallia srebrzony) sygnowany; wys. 18,3 cm, szer. 24,6 cm, głęb. 10,5 cm.
Francja, firma Christofle, 3 ćw. XX w. (zestaw znaków wybijanych w latach 1935-1975)
Stop metali zwany Gallia był stosowany przez firmę Christofle’a od ok. 1900 roku (patent z 1896) do ok. 1975 .