Lot No.: 701
Pojemnik na miód lub konfiturę
plater sygnowany;
Wiedeń, Argentor -Werke Rust & Hetzel, pocz. XX w.
w kształcie serca, na trzech nóżkach, z ażurowymi bokami z dekoracją geometryczną, z uchwytem w formie stylizowanej
wygiętej gałązki, z nakrywką płaską zwieńczoną uchwytem podłużnym, ażurowym; wkładka ze szkła szlifowanego
w palmetę; szkło;
plater sygnowany (nazwa wytwórni i monogram projektanta - ARGENTOR, AS w kwadracie);
wys. 8 cm, szer. 16,3 cm, głęb. 10 cm.
Wytwórnia Argentor-Werke (zał. w 1902) stała się jednym z najważniejszych producentów wyrobów secesji wiedeńskiej,
realizo wała m.in. projekty Wiener Werkstätte. Została zamknięta w 1970.