Lot No.: 631
Dzbanek huculski
Ukraina, Pokucie, wyrób ludowy huculski,
XX w. (okres międzywojenny?).
o kulistym, lekko owoidalnym brzuścu z obręczową podstawą, z krótką szyjką o rozchylonym wylewie z dziobkiem, z małym uszkiem dostawionym do szyjki; na brzuścu dekoracja o rytym cienko konturze, w formie dwu stylizowanych rozet kwiatowych i 2 dzielnej liściastej palmety pod dziobkiem; wokół szyjki i dolnej części brzuśca - szlaki zębów i palmet; dekoracja o rytym konturze, żółto-zielono-brązowa na kremowej angobie (pobiałce);
glina garncarska, angoba, dekoracja ryta i malowana barwnie, szkliwo ołowiowe z partiami „niedolania” na czerepie i dekoracji; wys. 20,5 cm;
nie sygnowany.
Ukraina, Pokucie, wyrób ludowy huculski, XX w. (okres międzywojenny?).
600 zł