Lot No.: 630
Wazonik i miseczka huculska
Ukraina, Pokucie, wyroby ludowe huculskie,
XX w. (okres powojenny).
wazonik o kulistym brzuścu, ze stopką i szyjką wydzielonymi przewężeniem oraz głęboka półkulista miseczka z otworem do zawieszania w obręczy dennej; zdobione w układzie pasowym (wazonik) lub koncentrycznym (miseczka) dekoracją roślinno - ornamentalną o rytym konturze (rozety, palmety, trójkąty kratownicą, szlaki kół i półkoli);
glina garncarska, angoba (pobiałka), dekoracja ryta i malowana barwnie, szkliwo ołowiowe;
wazonik - wys. 10 cm; miseczka - wys. 5 cm,
średn. 13,5 cm; sygnowane rytymi odręcznie napisami cyrylicą - napisy nieczytelne.
Ukraina, Pokucie, wyroby ludowe huculskie, XX w. (okres powojenny).
350 zł