Zespół naczyń do herbaty dla 7 osób
Miśnia, okres międzywojenny - lata ok. 1924-1934
z dekoracją rzucikami kwiatowymi; składa się z kulistego imbryka z kolistą podstawą na kulistych nóżkach, małego mlecznika, 7 filiżanek z dwudzielnym gałązkowym uszkiem ze spodkami, 7 talerzyków deserowych, paterki - listka oraz (dodatkowo) z niskiej paterki- owalnej tacki i dwu popielniczek. Naczynia o złoconych krawędziach, zdobione drobnymi rzutami - gałązkami barwnych kwiatków (m. in. różyczki, niezapominajki, powoje, groszek pachnący); lekko przetarte złocenia, małe wyszczerbienia przy krawędzi 1 filiżanki;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
imbryk - wys. 15 cm, dł. 24 cm, średn. ok. 15 cm;
podstawka - wys. 2,8 cm, średn. 15 cm;
mlecznik - wys. 8 cm; filiżanki - wys. 6,1 cm, średn. 8,6 cm;
spodki - wys. 1,8 cm, średn. 14,4 cm;
talerzyki - wys. 2,3 cm, średn. 17,6 cm;
paterka-listek - wys. 6 cm, 24,5 x 22 cm;
owalna tacka - wys. 2,2 cm, 26,3 x 17,6 cm;
popielniczki - wys. 2 cm, dł. 8 cm;
naczynia sygnowane kob. podszkl. skrzyżowane miecze, na części naczyń z kropką między ostrzami, wyciski 1-, 2-, i 3- cyfrowe oraz literowe naszkliwnie czarne i ceglaste znaki 2-cygfrowe malarzy (m.in. 48, 44, 81, 50, 76, 91, 27, 59, 123, 149).