Lot No.: 627
Serwis deserowy Krokus
Polska, Ćmielów, proj. Wincenty Potacki (1904-2001)
z 1962; lata 60./70. XX w.
dla 6 osób; składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodkami; naczynia o cylindrycznych, smukłych brzuścach, z motywem białych ukośnych pasów wyrezerwowanych z barwnych teł i obrzeżonych złoceniem; filiżanki i spodki barwne, w kompletach (żółty, różowy, wiśniowy, seledynowy, brązowy
i czarny), dzbanki i cukiernica czarne; krawędzie, uszka i uchwyty złocone;
porcelana, druk barwny, złocenia; lekkie przetarcia złoceń, seledynowy spodek pęknięty;
dzbanek - wys. 24 cm;
mlecznik - wys.10 cm;
cukiernica - wys. 10 cm,
filiżanka - wys. 8,4 cm, średn. 6,5 cm;
spodek - wys. 1,8 cm, średn. 13,8 cm;
sygn. zielenią chromu druk: w trójkącie Ć, niżej: ĆMIELÓW/ M A D E/ IN POLAND, srebrzysty druk: 38,51.
Polska, Ćmielów, proj. Wincenty Potacki (1904-2001) z 1962; lata 60./70. XX w.
Popularny model serwisu deserowego ( do kawy, herbaty) projektanta form użytkowych Wincentego Potackiego, od ok.1935 roku współpracującego z fabryką w Ćmielowie; formie naczyń przypisana oryginalna dekoracja z barwnymi tłami i ukośnymi
pasami rezerw.
1 200 zł