Lot No.: 625
Wazonik i podłużna tacka, z dekoracją kwiatową
Rosja, fabryka porcelany w Duljewie, należąca
do koncernu M. S. Kuzniecowa, pocz. XX w.
mały flakonik z wąską szyjką i podłużna niska tacka - podstawka o zaokrąglonych krawędziach; na seledynowym tle kompozycje suchej gałązki z barwnymi kwiatami (m.in. różę, dzwoneczki, niezapominajki); krawędzie złocone; przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wazonik - wys. 9,7 cm; tacka - wys. 1,7 cm, 22,5 x 9 cm;
sygn. drukiem seledynowo-zielonym: w owalnej taśmie z orłem rosyjskim z insygniami pomiędzy dwiema wolutami - wpisane cyrylicą: M. C. KUZNIECOVA, a w środku owalu cyrylicą: WDULEV'
Rosja, fabryka porcelany w Duljewie, należąca do koncernu M. S. Kuzniecowa, pocz. XX w.