Lot No.: 624
Wazonik i paterka z dekoracją roślinną reliefem złoconym (tzw. Hochgold)
Francja, Limoges, manufaktura porcelany
Martial Redon, ok. 1890-1902.
wazonik - amfora, o owoidalnym brzuścu, na niskiej, okrągłej stopce, z wydzieloną krótką szyjką i dwoma wolutowymi podłużnymi uchami o wyzębionych krawędziach; muszlowa, niska paterka o nieregularnej wystrzępionej krawędzi. Naczynia kobaltowe, naprószane, o jaśniejszych partiach, z dekoracją złoconą ornamentalną oraz z gałązkami lub girlandami drobnych kwiatów o wypukłym konturze i partiach błyszczących i matowych; lekko przetarte złocenia brzegu paterki;
porcelana, kobalt (bleu roi), złocenia błyszczące i matowe, wypukłe (Hochgold); wazonik - wys. 21 cm;
paterka - wys. ok. 6,5 cm, 26 x 20 cm; sygn. drukiem zielonym (wazon, miseczka): w odwróconych dwu drukowanych literach L z „daszkiem” - wpisane litery M R , na wazoniku dodatkowo u dołu: FRANCE, na miseczce znak powtórzony w wycisku oraz seledynowy druk: w kręgu ? M. REDON? LIMOGES?, w prostokątnej ramce: SPECIAL; na wazoniku ponadto druk czerwienią naszkl.: FISH & SONS/ Ipswich
(oznakowanie magazynu - składu w Ipswich, dystrybuującego wyroby wytwórni francuskiej).
Francja, Limoges, manufaktura porcelany Martial Redon, ok. 1890-1902.
Manufaktura Redona działała w latach 1850-1900, a po śmierci właściciela sygnatury używano jeszcze do ok. 1902 roku, gdy firmę przejęli Barny Rigoni & Langle, którzy eksportowali wyroby m.in. do Anglii.
1 300 zł