Lot No.: 623
Naczynie na kwiaty (ikebana), z puttem na kuli
Niemcy, Selb, Fabryka Porcelany L. Hutschenreuther,
model Karla Tuttera, okres powojenny.
naczynie spłaszczone, koliste, o 6 półkolistych bokach z otworami na kwiaty przy krawędzi, na niskiej, obręczowej podstawie w formie 6-ramiennej gwiazdy;
wewnątrz pośrodku kwadratowy występ z nastawianą nań figurką uskrzydlonego amorka balansującego na złotej kuli osadzonej na konicznej, kwadratowej podstawie;
porcelana, farby naszkliwne matowe, złocenia, druk złocony (dekoracja na bokach naczynia); lekko przetarte złocenia; wys. całości ok. 24 cm;
figurka wys. 19,5 cm, podst. 6 x 6 cm; naczynie wys. 7 cm, średn. 22,5 cm;
sygn. na obu częściach: wycisk: K. TUTTER, druk zielenią chromu: w owalu lew kroczący w lewo, poniżej litery: L.H.S.; nad owalem: Hutschenreuther, pod owalem: Selb AE Bavaria / Abteilung fu¨r Kunst, lub (na figurce ): nad owalem: Hutschenreuther/ Selb , pod owalem: Germany/ Kunstabteilung.
Niemcy, Selb, Fabryka Porcelany L. Hutschenreuther, model Karla Tuttera, okres powojenny.
Karl Tutter (1883-1969), rzeźbiarz, współpracował z Hutschenreutherem od 1922 roku.