Lot No.: 622
Paterka z reliefem z liśćmi akantu
porcelana, złocenia błyszczące i matowe (trawione);
Miśnia, lata 1924-1934
owalna-podłużna, o 6-dzielnym, falistym wykroju krawędzi; o konicznych ściankach i wydzielonej obręczy podstawy. Wokół brzegu i przez środek lustra - relief złoty i o złoconym konturze, z motywem liści akantu, wolut i akantowych palmet, przy brzegu krótszych boków przechodzących w uchwyty;
porcelana, złocenia błyszczące i matowe (trawione); wys. 6 cm,
30,5 x 19,7 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze z kropką pomiędzy ostrzami i ?F, wyciski: E 185, 60.
Miśnia, lata 1924-1934