Lot No.: 621
Koszyk z baraszkującymi puttami
Niemcy, Plaue (Prusy), von Schierholz’sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH,
XIX/XX w. - 1 ćw. XX w.
na owalnej podstawie z pierścieniową obręczą z motywem reliefowych ogniw i rozet kwiatowych koszyk, ustawiony ukośnie na niskim pniu - korzeniu drzewa, otoczonym plastycznymi kwiatami i podtrzymywany od frontu przez na rękach i uniesionej nodze przez leżące półnagie putto; koszyk okrągły, z gałązkowymi uchwytami, z wycinanym wokół krawędzi i podkreślonym reliefem szlakiem zygzaków - trójkątów; wokół zewnętrznych ścianek plastyczne gałązki kwiatowe, wewnątrz malowana barwna kompozycja kwiatowa i kilka mniejszych rzutów kwiatowych; z boków, przy uchwytach, koszyk podtrzymują dwa półnagie putta z opaskami wokół bioder; drobne ubytki dekoracji plastycznej i niewielkie przetarcia złoceń gałązek;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, dekoracja kwiatowa modelowana z ręki; wys. ok. 22 cm; szer. 26,5 cm; podstawa 25 x 17 cm;
sygn. kobaltem podszkl. tarcza z trzema stylizowanymi listkami dębowymi pod koroną oraz wyciski: tarcza z trzema listkami, pod koroną, poniżej podpis: von Schierholz, 4384.
Niemcy, Plaue (Prusy), von Schierholz’sche Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, XIX/XX w. - 1 ćw. XX w.