Lot No.: 615
Figura niedźwiedzia polarnego
Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany
J. Bing i F.Grondahl model Nielsa Nielsena,
XX w. - okres międzywojenny?
siedzący na tylnych łapach niedźwiedź polarny, z uniesionym tułowiem i lekko wyciągniętą do przodu głową;
porcelana, farby podszkliwne; wys. ok. 40 cm;
sygn. kob. podszkl.: B AE G, powyżej zielenią podszkl. druk: motyw architektoniczny z dwiema wieżyczkami i napisami: B & G/ KJ.BENHAVN(?) oraz : DANMARK, poniżej (pod literami kobaltowymi) odręcznie zielenią podszkl. 1954 (nr modelu) i SI - K.
Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany J. Bing & F. Grondahl (założona 1853), model Nielsa Nielsena (1872-1921), XX w. - okres międzywojenny?
Por.: D. A. Rempex, Katalog aukcyjny - 216 aukcja dzieł sztuki i antyków, 15. IV. 2015, s. 104, poz. kat. 616.