Lot No.: 613
Małpka bawiąca się muchą
Niemcy, Lichte (Turyngia), Gebru¨der Heubach
AG (założona 1822), pocz. XX w.
figurka małpki, siedzącej ze skrzyżowanymi nogami, obserwującej w skupieniu muchę, siedzącą na wierzchu wyciągniętej i opartej o podłoże prawej łapki;
porcelana, farby podszkliwne, metal (mucha); wys. ok. 12 cm;
sygn. kobaltem na nie szkliwionym spodzie oraz wyciskiem: krąg z umieszczoną w górnym półkolu stylizowaną tarczą słoneczną, w dolnym półkolu monogram wiązany GH.
Niemcy, Lichte (Turyngia), Gebru¨der Heubach AG (założona 1822), pocz. XX w.
Wyrób wytwórni znanej z produkcji lalek i porcelanowych główek lalek; anegdotyczna, figurka na dobrym poziomie artystycznym i technologicznym, wynikającym ze współpracy z uznanymi rzeźbiarzami - projektantami, angażowanymi do funkcjonującego w zakładzie od1904 roku oddziału artystycznego - Kunstabteilung.