Lot No.: 612
Papuga jedząca owoc
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
XX w.
na ażurowej, kopułowej podstawie z motywem gałązek z owocami żółtych jagód(?) siedzi zielono- niebieska papuga, trzymająca w pazurach przy dziobie owoc (orzech?);
porcelana, farby podszkliwne, częściowo z natrysku; wys. 12 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: jabłko królewskie zwieńczone krzyżem i litery KPM poniżej, berło, wyciski: 2772(?), 5.4.5.1.(? słabo czytelne).
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), XX w.