Lot No.: 611
Zamyślona dama
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Rudolstadt?, XIX/XX w.
na płaskiej nieregularnej podstawie ze złoconymi rocaillami wokół krawędzi - siedząca na krześle dama w sukni z tiurniurą, przybranej drobnymi kwiatkami, z potrójnym wieńcem drobnych różyczek wokół głębokiego dekoltu; na głowie kapelusz ze strusimi piórami. Siedzi z nogą założoną na nogę, lekko wsparta brodą o prawą dłoń, z lewą ręka opuszczoną, w stronę zbliżającego się kotka;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; drobne ubytki kwiatków na podstawie, przetarcia złoceń i malatury; wys. 17 cm, podstawa 16 x 11 cm; sygn. kobaltem podszkl. z tyłu, przy nodze krzesła: N pod koroną 5-pałkową, od spodu na
nieszkliwionej porcelanie tarcza opaskowa.
Sygnatury naśladujące marki Neapolu i Wiednia, wskazują na wykonanie w Rudolstadt.