Lot No.: 610
Mała dziewczynka w stroju ludowym
Dania, Royal Kopenhagen - Królewska Manufaktura
Porcelany w Kopenhadze, model: Lotte Benter
z ok. 1911, powt. z 2. poł. XX w.
figurka dziewczynki w długiej spódnicy, trójkątnej chuście zarzuconej na plecy, szarym kaftaniku i w wysokim nakryciu głowy- czepku, ściągniętym z tyłu wstążką z kokardą i nałożonym na chustkę przylegającą ciasno do głowy; stoi z założonymi rękami i lekko opuszczoną głową;
porcelana, farby podszkliwne; wys. 18,7 cm; sygn. drukiem zielonym: krąg z napisem * ROYAL * COPENHAGEN *, w środku korona zamknięta, poniżej: DENMARK; kobaltem podszkl. potrójna fala, obok: ho 1; poniżej zielenią podszkl. odręcznie: 1251 (nr modelu).
Dania, Royal Kopenhagen - Królewska Manufaktura Porcelany w Kopenhadze, model: Lotte Benter z ok. 1911 (model R 1251), powtórzenie późniejsze z 2. poł. XX w.
Popularna figurka małej dziewczynki w stroju narodowym, wg modelu Lotte Benter, zatrudnionej w kopenhaskiej manufakturze w latach ok. 1911-1914, projektantki figurek dziewczynek w różnych pozach, przeważnie w strojach ludowych.