Lot No.: 214
Klęczący aniołek
Europa Zachodnia? , XVII/ XVIII w.
figurka aniołka ujęta w klęku na jednym kolanie z gestem wyciągniętych w prawy bok rąk. Pierwotnie przytrzymujących kotarę bądź wskazujących ważną scenę (ołtarz?). Kędzierzawej fryzurze, otaczającej okrągłą, rumianą twarz towarzyszy malowniczo modelowane pulchne ciałko. Suknia przepasana w stanie, z odsłoniętą prawą nogą; modelunek rzeźby ożywiony, główną uwagę przyciąga szata postaci o mocnej, łamanej draperii; powyższe cechy wskazują na cechy rokokowe;