Lot No.: 208
Święty
drewno polichromowane; wys. 61 cm;
Polska, XVIII w.
figura pierwotnie z większej grupy rzeźbiarskiej, być może przedstawia jednego z Trzech Króli;
przedstawienie brodatego, młodego mężczyzny w czerwonej tunice przepasanej oraz w zielonym płaszczu spiętym na piersiach złotą klamrą;
drewno polichromowane; wys. 61 cm; [figura przed konserwacją; na całości ślady działania drewnojadów, spękania, ubytki (brak obu dłoni oraz części podstawy].
Polska, XVIII w.