Wojciech GRABOWSKI (1850-1885)
Lot No.: 152
Młyn, 1882
olej, deska, 37 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: W. Grabowski 82.
olej, deska, 37 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: W. Grabowski 82.
Niewiele prac zostało po tym krótko żyjącym artyście malarzu, rysowniku, ilustratorze. Studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych (1866-1871), w Monachium (1871-1872). Od 1872 pracował w Wiedniu jako ilustrator. Malował kompozycje fantastyczne, sceny wiejskie, portrety typów wiejskich, ilustrował bajki i podania ludowe [za: Grabowski Wojciech w: „Słownik artystów polskich …”, t. II, 1975, s.450].