Lot No.: 907
Komoda klasycystyczna
konstrukcja - sosna, dębina; fornir - mahoń,
dębina, brzoza; 85 x 125,5 x 70 cm.
Europa, pocz. XIX w.
o prostych bokach i falistym froncie, trzyszufladowa, wsparta na toczonych nóżkach w formie spłaszczonych kul. Fornirowana, ozdobiona intarsjowanymi wstęgami tworzącymi zgeometryzowane pola na blacie i bokach. Na licach szuflad zaś cieńsze wstążki z plecionki tworzą po trzy pola wypełnione wzorzystym fornirem. Zamki stalowe, przykładano-wpuszczane, jednoryglowe. Szyldy zamków z blachy mosiężnej, wydłużone, faliście wycięte, rytowane.
Szyldy uchwytów w formie rozet, uchwyty w formie połówek tralek, mosiężne;
konstrukcja - sosna, dębina; fornir - mahoń, dębina, brzoza;
85 x 125,5 x 70 cm.
Europa, pocz. XIX w.
Komoda o klasycyzującym kształcie i dekoracji, zbliżonych do wzorów stosowanych w tym czasie w Skandynawii.