Lot No.: 904
Komplet mebli w stylu biedermeier
konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
stół - 73 x 126 x 79 cm; fotele - 86 x 55 x 56,5 cm.
Europa Północna, XIX w.
złożony ze stołu i czterech foteli fornirowanych mahoniem. Stół: owalny, wsparty na ośmiobocznym trzonie, umieszczonym na platformie ze znacznie wysuniętymi narożami, opartymi na czterech rzeźbionych zwierzęcych łapach. Fotel: z łukowato wygiętym oparciem, zwieńczonym lekko wywiniętym na zewnątrz ramiakiem, z ażurową łączyną; poręcze esowate; poduszka siedzenia trapezoidalna, wyściełana; nogi przednie toczone, tylne szablaste;
Europa Północna, XIX w.
Meble w stylu biedermeier o formach i dekoracjach właściwych meblarstwu skandynawskiemu z tego okresu.