Lot No.: 903
Kanapa
konstrukcja - sosna, fornir - mahoń, intarsje - brzoza;
101 x 200,5 x 72,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830
masywna, w całości tapicerowana z prostym oparciem, z falistymi bokami, lekko odchylonymi na zewnątrz, prostokątnym siedzeniem, wsparta na czterech esowatych nóżkach, fornirowana, intarsjowana. Ramiak wieńczący oparcie oraz fronty boków, oskrzynienie i nogi ozdobione intarsjowaną żyłką i rozetami. U dołu boków na siedzeniu tapicerowane wałki;
101 x 200,5 x 72,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830
Klasyczna forma kanapy w stylu biedermeier, ozdobionej popularnymi w tym okresie intarsjowanymi motywami.