Lot No.: 902
Stół-biurko w stylu biedermeier
konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - mahoń,
intarsje i żyłka brzoza; 94,5 x 102,5 x 65,5 cm.
Europa, XIX/XX w.
z prostokątnym blatem z szufladą w oskrzynieniu i niewielką nastawką z pięcioma szufladkami, wsparty na krótszych bokach esowatych podporach tworzących kształt liry, spiętych u dołu płozą, a między sobą toczoną tralką. Całość fornirowana mahoniem, ozdobiona żyłką na obrzeżach oraz intarsjowaną wstęgą wokół blatu i rozetami pośrodku blatu i w zakończeniach podpór. Wnętrze szuflady biurka podzielone przegrodami na kilka pojemników;
konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - mahoń, intarsje i żyłka brzoza;
94,5 x 102,5 x 65,5 cm.
Europa, XIX/XX w.
Prezentowany stół-biurko wykonany w popularnym w okresie biedermeieru wzorze o kształcie stołu z niewielką nastawką, ozdobiony żyłką oraz popularnymi w tym okresie motywami rozet.