Lot No.: 901
Szafka w formie wysmukłego postumentu w stylu klasycystycznym
konstrukcja - dębina, fornir - mahoń, okucia - mosiężne,
pozłacane; 186 x 43 x 45 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, pocz. XIX w.
o prostych bokach, zamykana falistym skrzydłem na bokach ujętym kolumnami. Otwarcie drzwiczek możliwe po odłożeniu na boki kolumn, przymocowanych do korpusu na zawiasach. We wnętrzu cztery półki. Na skrzydle okrągły szyld ozdobiony emalią w biało niebieskie pasy, ujęty mosiężną obejmą, z okrągłym uchwytem. Kolumny zwieńczone kapitelami w formie mosiężnych obejm;
konstrukcja - dębina, fornir - mahoń, okucia - mosiężne, pozłacane;
186 x 43 x 45 cm.
Szafka-słupek prawdopodobnie pierwotnie stanowił jedną z części mebla o innym przeznaczeniu. Forma klasycyzująca, fornirowana okleina mahoniową o drobnym usłojeniu i głębokim kolorze wiśniowym.
2 200 zł