Lot No.: 856
Żyrandol 12-świecowy, w tradycji empirowej, zelektryfikowany
Europa Środkowa, Rosja?, 2 poł. XIX w.;
elektryfikacja pocz. XX w.
o 12 ażurowych ramionach w formie esownic z rozetami i akantem, przymocowanych do kolistego, pierścieniowego korpusu, wypełnionego od spodu ażurem z wielolistną rozetą i pasem wici roślinnej, z podwieszoną w centrum szyszką; krawędź górna pierścienia dekorowana 6 pionowymi elementami - pilastrami i rozpiętymi pomiędzy nimi girlandami; korpus połączony z baldaszkiem 6 łańcuchami o wydłużonych ogniwach z motywem rozetek pomiędzy parą palmowych liści;
brąz złocony; wys. całości 86 cm; średnica korpusu 50 cm, średnica z ramionami ca 83,5 cm.
Europa Środkowa, Rosja?, 2 poł. XIX w.; elektryfikacja pocz. XX w.
9 400 zł