Lot No.: 855
Para kinkietów elektrycznych, 4-świecowych, w tradycji II Cesarstwa
Polska? w typie wyrobów Braci Łopieńskich;
2 tercja XX w.
trzony czterościenne, zwieńczone głową Hermesa ze skrzydełkami w kędzierzawych włosach; dołem trzony zakończone kielichem kwiatowym o stulonych płatkach i żołędziem; na ściance frontowej - nakładki z motywem laurowego wieńca i liry; po bokach zamocowane 2 pary ramion w formie rogów obfitości ozdobionych liśćmi akantu; niżej umieszczone ramiona zakończone u nasady głowami łabędzi o długich szyjach, wyżej - głowami baranów; pod tulejami z oprawkami żarówek - pasy ornamentu laurowego;
brąz złocony i patynowany; wys. 46 cm, szer. ca 29,5 cm, głęb. 14,5 cm.
Polska? w typie wyrobów Braci Łopieńskich; 2 tercja XX w.